Wolontariat

w Stacji Badania Wędrówek Ptaków

Wolontariusze

Akcja Bałtycka to program badawczy o ponad pięćdziesięcioletniej historii, który od zawsze był prowadzony we współpracy z ochotnikami. Tak jak kiedyś, tak i dziś możemy wiele zdziałać w dziedzinie badań wędrówek ptaków przede wszystkim dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Dzięki pracy wolontaryjnej możesz podnieść swoje kompetencje i zdobyć doświadczenie zawodowe. Gwarantujemy Wam spotkania z ciekawymi ludźmi, często ekspertami w swojej dziedzinie, możliwość poszerzenia Waszej wiedzy przyrodniczej oraz czas spędzony na łonie natury nad pięknym Bałtykiem.

Wolontariusze Akcji Bałtyckiej pracują w warunkach terenowych w okresie wiosennej i jesiennej migracji ptaków. Prace badawcze prowadzone są w trzech lokalizacjach:

  • stacja Hel (Kuźnica na Mierzei Helskiej) – od 3. dekady marca do połowy maja,
  • stacja Bukowo (Dąbkowice k. Dąbek) – od 3. dekady marca do końca maja oraz od początku sierpnia do początku listopada,
  • stacja Mierzeja Wiślana (Siekierki k. Krynicy Morskiej) – od 3. dekady sierpnia do początku listopada.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami pracy i uczestnictwa .

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz on-line na stronie Akcji Bałtyckiej (zakładka „Zgłoś się”, dostępny po zalogowaniu) lub przez wysłanie wypełnionego formularza (do pobrania) na adres mailowy: akbalt@ug.edu.pl. Więcej informacji na temat wolontariatu można uzyskać w sekretariacie Stacji Badania Wędrówek Ptaków (Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 59, pokój C/302) lub pisząc na podany wyżej adres mailowy.