Bez kategoriiNewsy

Umowa o partnerskiej współpracy między Uniwersytetem Gdańskim a Fundacją Akcja Bałtycka

By 16 lipca 2018 No Comments

W dniu 10 lipca 2018 r. została podpisana i weszła w życie umowa o partnerskiej współpracy między Uniwersytetem Gdańskim a Fundacją Akcja Bałtycka. Dzięki tej umowie, Stacja Badania Wędrówek Ptaków otrzyma finansowe i logistyczne wsparcie w swoich działaniach naukowych, szczególnie przy organizowaniu prac Programu Badawczego Akcja Bałtycka. Dzięki medialnym i promocyjnym działaniom Fundacji, Akcja Bałtycka staje się coraz bardziej znana w Polsce i za granicą, a to oczywiście pomaga pozyskać nowe rzesze wolontariuszy, bez których nasze naukowe działania byłyby niemożliwe. Ze swej strony Stacja otacza merytoryczną opieką edukacyjne działania Fundacji.

Oczywiście współpraca między Stacją a Fundacją przy organizowaniu Akcji Bałtyckiej rozwija się już od kilku lat, ale teraz, dzięki formalnej umowie, stanie się ona bardziej skuteczna. Mamy nadzieję, że zaowocuje to podniesieniem komfortu życia na Akcji i nowymi pomysłami naukowymi, a nasze dobre imię będzie jeszcze głośniej rozbrzmiewało – czego sobie i wszystkim Akcjonariuszom życzymy.

Na zdjęciu: Prezes Zarządu Fundacji AB Janina Woszczyńska podpisuje w siedzibie SBWP umowę o partnerstwie między Fundacją AB a Uniwersytetem Gdańskim.