Pracownicy SBWP z Nagrodą Rektora UG

By 22 października 2021 No Comments

Z radością informujemy, że w dniu 7 października, w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/22 na Wydziale Biologii UG, troje pracowników Stacji Badania Wędrówek Ptaków zostało uhonorowanych Nagrodą Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Kierownik Stacji, dr hab. Magdalena Remisiewicz, prof. UG, oraz mgr Krzysztof Stępniewski otrzymali nagrodę za wiodący udział w powstaniu osiągnięcia naukowego pt. Strategie migracji i pierzenia ptaków wędrownych, z uwzględnieniem cech morfologii – cykl pięciu publikacji naukowych, powstałych na podstawie danych zbieranych przez Stację.

Dr inż. Jarosław Nowakowski otrzymał nagrodę za całokształt pracy organizacyjnej na rzecz UG, na co składała się m.in. praca na rzecz organizacji Akcji Bałtyckiej oraz przygotowywanie wniosków o dofinansowanie i prowadzenie projektów, bez których nasza działalność w aktualnym zakresie nie byłaby możliwa.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!