Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Michała Redlisiaka

By 22 października 2021 No Comments

Miło nam poinformować, że w dniu 15 października 2021 na Wydziale Biologii UG odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Michała Redlisiaka pt. Wpływ temperatury środowiska i czynników wewnątrzgatunkowych na terminy migracji śpiewaka Turdus philomelos przez południowe wybrzeże Bałtyku.

Mgr Michał Redlisiak był doktorantem w naszej Stacji, rozprawę pisał pod opieką dr hab. Magdaleny Remisiewicz, prof. UG, kierownik SBWP. Jest on też aktywnym obrączkarzem Akcji Bałtyckiej i wieloletnim kierownikiem na stacjach terenowych AB. Materiał do rozprawy obejmował dane zbierane na stacjach AB, w dużej mierze osobiście przez Michała.

Obrona przebiegła pomyślnie, w dniu 22 października 2021 została zaakceptowana przez Radę Wydziału Biologii UG i niniejszym dr Michał Redlisiak jest pierwszym od wielu lat wypromowanym doktorem w naszej Stacji. Serdecznie gratulujemy!

Tekst rozprawy dostępny jest TUTAJ.